وب سایت استاتیک چیست ؟

وب سایت استاتیک شامل کلمه static به معنی غیرقابل جابجایی و دائمی است و در مفهوم اینترنت به سایت هایی اطلاق می شود که اسکریپت آن توسط مدیر وب سایت به راحتی قابل تغییر نیست و دانش اینترنت (html, php, asp) لازم است. تغییرات سخت هستند یا گاهی اوقات هرگز ایجاد نمی شوند تا به نسخه بعدی این وب سایت برسند. به همین دلیل وب سایت های استاتیک را باید قدیمی ترین نسل وب دانست.

وب سایت استاتیک چگونه کار میکند ؟

سایت های استاتیک (صفحات وب استاتیک) سایت هایی هستند که معمولا با استفاده از HTML کدگذاری می شوند. در این سایت ها امکان اتصال به پایگاه داده و اصلاح محتوا و یا ویرایش آنلاین سایت وجود ندارد، بنابراین دانش طراحی وب برای به روز رسانی این سایت ها الزامی است.

وب سایت استاتیک

فرض کنید شما مدیر یک سایت خبری هستید و می خواهید هر روز چندین خبر را در وب سایت خود قرار دهید، اگر سایت شما ثابت است، باید از فردی آگاه در طراحی وب بخواهید که در ایجاد و تغییر هر خبر به شما کمک کند. شما مدیر صفحات وب سایت خود نیستید. عموماً افراد از سایت های ثابتی استفاده می کنند که نیازی به تغییر محتوای سایت ندارند و اطلاعات وب سایت آنها در طول زمان تغییر چندانی نمی کند. مثلا سایت شخصی هنرمندی که بیوگرافی خود را گذاشته است.

اگرچه طراحی و پیاده سازی سایت های استاتیک ارزان است، اما هزینه به روز رسانی این گونه سایت ها بالاست، زیرا حتی کوچکترین تغییری باید توسط یک طراح وب انجام شود.

به طور کلی ایجاد تغییرات در یک وب سایت استاتیک زمان بر، پرهزینه و فاقد قابلیت های مدیریتی است، بنابراین استفاده از چنین سایتی برای سازمان ها و شرکت هایی که می خواهند اطلاعات سایت خود را به طور مکرر تغییر دهند، انتخاب خوبی نیست