ثبت دامنه های ملی
و بین المللی

اینــجا مـــحدودیتی معنی ندارد !

مهم نیست پسوند دامنه ای که انتخاب میکنید چیه، بیشتر پسوند های مهم و پر طرفدار در ویرانت ارائه میشوند، رجیسترار معتبر بین المللی و دسترسی کامل به مدیریت دامنه ها در ویرانت وجود داره و خیال شما از هر بابتی راحت خواهد بود.

دامنه مورد نظرت رو پیدا کن

دامنه ای که میخای تهیه کنی رو اینجا وارد کن تا متوجه بشی در دسترس هست یا قبلا تهیه شده، اگر در دسترس باشه میتونی مستقیما به نام خودت بخرش!

تعرفه ثبت دامنه ها

از جدول زیر میتونی تعرفه ثبت ، تمدید و انتقال پسوند دامنه مورد نظر خودت رو پیدا کنی، اگه احساس میکنی برای انتخاب پسوند مورد نظر نیاز به مشاوره داری میتونی از طریق چت سایت با ما در ارتباط باشی. ضمنا حواست باشه برای سفارش دامنه های IR نیاز به شناسه ایرنیک داری که میتونی از طریق این لینک بسازی

پسوند دامنه LTE چیست ؟ 

این یکی از مهمترین سوالات دنیای اینترنت این است که دامنه چیست؟ مهم نیست که یک وب سایت شخصی دارید یا یک وب سایت تجاری. دامنه همان آدرسی است که برای دسترسی به یک وب سایت وارد مرورگر خود می کنید. مثلا www.thevira.net. تصور کنید که می خواهید یک کسب و کار راه اندازی کنید. برای اینکه کسب و کار شما درآمد مناسبی داشته باشد، باید آن را در یک منطقه مناسب و در یک آدرس مستقیم که مشتریان شما به خاطر بسپارند باز کنید.

بدنه سایت و آدرس مورد نظر شما باید به راحتی برای کاربر پیدا شود و بخواهد به جای رفتن به تجارت رقیب شما به شما مراجعه کند. زیرا شما آدرس مناسبی دارید که مشتری شما آن را به خاطر می آورد و نیازی به نگرانی ندارد. , و مطمان باشید که آن آدرس متعلق به شماست و شخص دیگری از آن استفاده نخواهد کرد

همان مثالی که زدیم در دنیای اینترنت نیز صدق می کند. هنگامی که تصمیم به راه اندازی یک وب سایت دارید، ابتدا باید یک آدرس مستقیم، به یاد ماندنی و قطعا منحصر به فرد داشته باشید که زمانی که مشتریان یا کاربران از آن در موتورهای جستجوی خود استفاده می کنند، وب سایت شما را نشان دهد.

نحوه ثبت نام دامنه

برای خرید دامنه و ثبت دامنه کافی است ابتدا نامی برای وب سایت خود انتخاب کرده و در صفحه خرید دامنه آن را تایید کنید. اگر نام دامنه موجود است و هنوز کسی آن را خریداری نکرده است، می توانید آن را خریداری کنید. قبل از انتخاب نام دامنه، بهتر است به رعایت نکات زیر حتما توجه کنید تا دچار مشکلی نشوید
نکاتی برای انتخاب نام دامنه

  • نامی که انتخاب می‌کنید لازم نیست شبیه یک برند معروف باشد. زیرا در حین سئو و بهینه سازی با مشکل مواجه خواهید شد و یا ممکن است دامنه شما به دلیل مشکلات کیفی ممنوع شود.
  • نام دامنه باید بسیار کوتاه باشد. بنابراین، آن را تا حد امکان کوتاه نگه دارید.
  • نام دامنه ای که انتخاب می کنید باید به راحتی تلفظ شود و به راحتی قابل یادآوری باشد تا باعث سردرگمی کاربران نشود.
  • سعی کنید نوع بزینس سایت مورد نظر خود را تا حد امکان درج کنید. به عنوان مثال، اگر دوچرخه می فروشید، از Docharkhe یا Bicycle به عنوان نام دامنه استفاده کنید.
  • تا حد امکان در قسمتی که انتخاب می کنید از فاصله (پیوندها یا خط تیره) و اعداد خودداری کنید.

آموزش دامنه یک نیاز مهم برای هر کسب و کاری است که می خواهد یک وب سایت راه اندازی کند. در ساده ترین تعریف، دامنه نام یک وب سایت است. هنگام انتخاب دامنه، باید به قوانین دامنه بین المللی و ایرلندی توجه ویژه ای داشته باشید. در واقع نام دامنه یک IP است که سرویس DNS آن را به آدرس ترجمه می کند. در این آموزش مفهوم دامنه، نحوه انتخاب نام وب سایت و نحوه ثبت آن و قوانین و الزامات دامنه بین المللی و ملی مانند سامانه IRNIC معرفی می شود.

ایرنیک یا nic.ir یک سامانه ثبت دامنه ملی (IR) است. تمامی مؤسسات ملی باید تحت این نمایندگی ثبت نام کنند، بنابراین اگر قصد ثبت «IR» را دارید، ابتدا باید شناسه IRNIC را در سایت nic.ir دریافت کنید. آموزش ثبت ایرنیک و نیک هندل و قوانین کلی مربوط به دامنه های ملی در این سامانه بسیار حائز اهمیت است. حقوق اداری بین المللی در سطح بین المللی نیز اعمال می شود. به عنوان مثال، برخی از دامنه ها محدود هستند، در حالی که برخی دیگر باید در شرایط خاصی مانند ارائه اسناد قانونی در ایران استفاده شوند.