وب سایت داینامیک ( dynamic web site ) چیست ؟

کلمه پویا به معنای حرکت است و با توجه به روند دنیای وب که مبتنی بر تغییر است، وب‌سایت‌های پویا این ویژگی مهم را در اختیار صاحبان وب‌سایت‌ها قرار می‌دهند که تنها با کمی دانش وب می‌توانند به راحتی تغییراتی در وب‌سایت ایجاد کنند. خودشان هزینه آن را پرداخت می کنند

سیستم مدیریت محتوا : سیستم های مدیریت محتوا یا cms که از محبوبیت بالایی در بین مخاطبان برخوردار هستند، مهم ترین دلیل ایجاد وب سایت های قدرتمند محسوب می شوند. تیم های طراحی وب با توجه به توسعه آن، وقت خود را برای نوشتن یک سیستم وب از ابتدا صرف نمی کنند و فقط این وب سایت را با توجه به نیاز خود بهبود و بهبود می بخشند و یا سفارشی می کنند و در نتیجه هزینه طراحی و ساخت وب سایت را به همراه خواهد داشت. وب سایت بسیار کاهش یافت و به افراد زیادی با دانش محدود اجازه داد تا با کمک این اسکریپت ها وب سایت خود را ایجاد کنند که نقطه عطفی در تاریخ وب محسوب می شود.

داینامیک وب سایت

به یک وب سایت پویا گفته می شود که دارای پنل مدیریت محتوا است و مدیر وب سایت به راحتی می تواند محتوای هر صفحه وب سایت خود را بدون داشتن دانشی در زمینه طراحی وب تغییر داده یا به روز کند. به عنوان مثال، انتخاب موضوع در وب سایت خود، افزودن اطلاعات و غیره. در یک سایت فعال، تمام قسمت های سایت مانند ایجاد یا حذف صفحات، تغییر محتوای صفحات جداگانه و غیره را کنترل کنید.

این سایت ها با توجه به نیاز و بودجه کاربر ایجاد شده و قابل انعطاف هستند. امروزه اکثر وب سایت ها مانند سایت های خبری، شبکه های اجتماعی و … به صورت پویا طراحی می شوند.